Rozdělení úvěrů

Pro ulehčení těžké finanční situace

Moderní doba nabízí opravdu obrovské spousty možností, za co lze utrácet naše peníze. Když ale peníze chybí, může i běžná záležitost, jako placení účtů, přerůst ve velký finanční problém. V některých chvílích, kdy je člověk skutečně na dně a potřebuje finančně pomoci, se vyplatí využít půjčky. Ne vždy je ale situace kritická. Někdy se může stát, že člověk si chce pořídit například nové auto, nebo třeba dům, či cokoliv jiného. Půjčky se proto dělí hned na několik kategorií, kdy každá je pro jiné účely a každá nabízí své výhody.

Základní rozdělení úvěrů je:

  • Spotřebitelský úvěr – Slouží pro zakoupení produktu (Elektronika, automobil a další)
  • Kontokorentní úvěr – Služba poskytovaná k běžnému účtu, která dovolí přesáhnout reálnou hladinu financí na daném kontě
  • Investiční úvěr – Úvěr, který je zaměřen pro financování investic
  • Hypoteční úvěr – Půjčka, která je určená pro financování nemovitosti na území ČR
    apod.

Každý člověk by měl vědět, k čemu daný objem financí potřebuje. Ke každému druhu se totiž vztahují jiné podmínky a nároky, a proto je důležité znát rozdíly mezi jednotlivými půjčkami.

Mnoho z těch, kteří si chtějí cokoliv pořídit, nebo si prostě ulehčit svůj život alespoň po finanční stránce, sahají právě po možnosti úvěru. Lidé ale nemusejí chodit pouze do bank, kde by dále žádali o úvěr. V současné době existuje totiž mnoho dalších společností, které nabízí půjčky i bez toho, aby měli s bankami cokoliv společného – těmto půjčkám se říká nebankovní. Každý člověk by si ale měl být schopný vypočítat, zdali je konkrétní úvěr výhodný.

Jak každý ví, půjčka, neboli úvěr je zapůjčení určitého množství financí, které musíte konkrétní instituci po nějaké době vrátit, avšak se zvýšenou hodnotou, kterým je úrok. Každý druh úvěrů nabízí specifické vlastnosti, jako je doba splatnosti, výše splátky a podobně. Důležité proto je vědět, co přesně se od této služby očekává, jaká hodnota a na jak dlouho.

Nenaleťte výhodným nabídkám

Je ale mnoho dalších vlastností konkrétního úvěru, které je nutné brát v potaz, když se rozhodnete využít těchto služeb. Při výběru nějakého úvěru by vás měla zajímat roční procentní sazba nákladů, zkráceně RPSN. Tato hodnota vám řekne opravdu hodně o tom, jak je daný úvěr výhodný. Nebuďte jako ostatní, kteří často nevědí, do jaké nabídky se pouštějí. Vše si můžete pohodlně vypočítat doma, a to díky nástrojům, které lze najít na internetu.

Finanční svět nabízí každému člověku mnoho možností, jak může financovat své aktivity nebo zájmy. Stejně tak můžete i vy využít různých služeb, které vám nabízí nejenom banky. Důležité je proto zvážit, zdali se vám vůbec vyplatí využít služby tohoto typu, šetřit totiž není od věci, a to zvláště tehdy, když nevíme, zdali budeme schopni splácet půjčku a podobně.